MOBİL CHAT DE GÜVEN


MOBİL CHAT DE GÜVEN

 

İnsan doğuştan güven duygusu arar doğduğu zaman ilk güvenli bir sığınak arar mesela ağlayan bir çocuğun yanında annesi yoksa annesine ait bir giysinin koklatılması hemen teskin eder.

 

Güven çok önemlidir.

Güven duygusu herkese karşı duyulmaz bir kere bile yanlış yapılsa o güven kırılır. Ve bir daha zor güven duyulur.

 

Bir insana güvene biliyorsanız kendinizi onun yanında daha iyi hisseder tereddüt etmezsiniz. Yanında huzur duyar herşeyi paylaşabilirsiniz. Başınızı yasladığınız bir omuz ,size uzanan bir el ,kimi zamanda sizi içtenlikle dinleyen bir çift göz…

 

Güven çocukluk çağlarda geliştirilen bir duygudur. İlk anne çocuk ilişkisi ile gelişir.

Sadakatsizlik , ihanet , aldatılma , yada yaşanan hayal kırıklıkları bunlar belkide uzun yıllardır olan güven duygusunu kaybetmeye sebep olur.

 

Kaybedildikten sonra çok zor geri kazanılır.

Hep “ben artık kimseye güvenemeyeceğim “Düşüncesi zihnine yerleşir .ve gün geçtikçe sevgi ve saygı da kaybolur.

Peki yeniden güven kazanmak mümkün mü ?

 

Artık bunu zihne kazıdığı için pekte kolay olmaz . Hep düşünür acaba bir daha yapar mı ? bir daha gider mi ? Hep bir endişe içinde oluruz .

 

Güven kazanmak için karşılıklı oturup konuşmalı sorunlar ve problemler arada çözülmelidir. Bir kere güven duygusu kaybolduğu için zaman alacaktır .

 

Güven bir insanın yeteneklerine ve varlığına duyulan sağlam itimat olarak tanımlanmıştır. Güven iki yönlüdür. Bir insanlara ve dünyaya ikincisi ise öz güvendir.

 

Sizce güven duygusunu zedeleyen yaklaşımlar nedir ? İlk olarak olumsuz beklentiler bu hiç düzelmiyecek gibi gerçek dışı beklentiler veya aşırı hırslı itici veya baskıcı tutumlar duyguların bastırılması ve red edilmesiyle sonuçlanan ve çeşitli psikolojik problemlere neden olan tutumlar olabilir.

 

Açıkçası karşımıza her yerde çıkan ve çıkmaya devam edecek bir duygudur.insanların güvenini kırmamalı dikkat etmeliyiz. Çünkü güvenin olduğu yerde huzur vardır.

 

 

Öyle ki güven söz konusu sanal sohbet sitelerinde mobil chat odalarında yeni tanıştığımız insanlara karşı zamanla beslediğimiz duyguların da önemini belirtmek isterim sizlerde huzur dolu sohbet odalarımıza bekliyoruz güvenle ..

 


Yazar: NuR

Yayınlanma Tarihi: 03 Aralık 2020

Kategori: Chat Odaları, Genel, Mobil Chat, Mobil Sohbet, Sohbet Odaları

Görüntüleme: 2038 Defa

Etiketler:

Bir cevap bırakın.

error: Content is protected !!