Mersin Mynet Chat Odası


Mersin Mynet Chat Odası

İnsanların iletişime geçmek için kullandığı birden fazla iletişim aracı vardır. Bunlardan en sık kullandığımız ve kendimizi en açık ifade edebildiğimiz olanı sözlü iletişimdir. Sözlü iletişim iki kişi arasında gerçekleşen her türlü konuşma ve yazışmalardır. Bu konuşma ve yazışma durumu karşılıklı mesaj alışverişine dönüşüyor ve gerçekleşen alışveriş sonucu iki birey arasında sohbet oluşuyor.

 

Elbette sohbet etmek kendi içinde ince detayları barındırıyor. Mersin Mynet Chat Odası Ve Birçok farklı chat odaları içindede sohbet konusunda önemli olan bulunduğumuz ortama ve karşımızdaki kişiye göre sözcüklerle dans edebilmektir. İşte sohbet etme sanatı tam olarak burada dereye giriyor. Düşüncelerimizin ve beden hareketlerimizin ağzımızdan çıkan cümlelerle senkronize olması gerekiyor.

 

Beden dili sözcüklerle ifade etmediğimiz ancak çoğu zaman ne düşündüğümüzü ve ne hissettiğimizi ele veren bir iletişim kanalıdır. Peki, bu ne demek? En içten duygularını bizimle paylaşan arkadaşımızın gözlerine bakmadan ne söylersek söyleyelim “seni anlıyorum ve yanındayım” mesajı vermiş olmayız.

 

Başka bir örnek vermek gerekirse eşinize önemli bir konu hakkında bir şeyler anlattığınızı düşünün. Kendinizi anlatmak ve duygularınızı ifade etmek için çabalıyorsunuz ancak siz anlatırken eşiniz başka bir yöne bakarak sadece kafa sallıyorsa bu aslında o an başka şeyler düşündüğünün göstergesidir.   Kendinizi değersiz hissetmenize sebep olur ki bu da kurmaya çalıştığız sohbet bağını kopartmaya yeter de artar bile. Sohbet etmek dış dünya ile aramızda bir köprü niteliği görür adeta.

 

Çünkü ancak mynet chat odası içerisinde sohbet ederek tanıtırız kendimizi, içimizdeki duyguları ancak sohbet ederek dış dünyaya yansıtırız. Sohbet etmenin önemli kuralı kiminle konuştuğumuzu bilmektir.   Karşımızdaki kişiyi her açıdan değerlendirerek cümlelerimizi ve vurgularımızı ona göre yapmalıyız. İş yerinde aynı konumda olduğumuz kişilerle arkadaşlığımızı pekiştirmek için cümle içinde yaptığımız esprileri elbette yöneticimize karşı yapamayız.

 

Bir diğer kural ise sohbet ederken kullandığımız ses tonu ve cümle vurgusudur. Ses tonu ve vurgu ile anlatmak istediğimiz birçok şeyi tek bir kelime ya da cümlede karşı tarafa aktarmamızı sağlar. Öfke, şaşkınlık ya da mutluluk gibi duygularımızı bu şekilde aktarmış oluruz. Online sohbet ederken bu vurguları noktalama işaretleri ile yapabiliriz.

 

Huzurum.net sitemizde seviyeli sohbet ve kolay sohbet edebilirsiniz. Sitemizde islami mynet sohbet kurallarına uymanız seviyeli arkadaşlık ortamı oluşturmaktadır. Sizde sohbet ortamı arıyorsanız sohbet butonuna basın ve aramıza katılın!


Yazar: admin

Yayınlanma Tarihi: 13 Kasım 2022

Kategori: Chat Odaları

Görüntüleme: 467 Defa

Etiketler:

Bir cevap bırakın.

error: Content is protected !!