Gurbetçi sohbet (vol2)


Gurbetçi sohbet (vol2)

Gurbetçi sohbet
Değerli arkadaşlar öncelikle merhabalar..
Bu konu üzerinde çok durdum sanırım ama bizler gurbetçi dostlarımızı unutmadigimizi dile getirmek isteriz. Onlar nasıl ki Türkiye’ye hasret yasiyorlarsa nasıl ki çoğu mecburiyetten gidip de donemediyse Türkiye’de de onların akrabaları, dostları ve biz Türk halkı olarak yurtdışında yaşayan gurbetçi dostlarimizi özledik..

Etrafima baktığım zaman o kadar çok kişi ben çocukken Almanya’ya gidip yerleşti ki bir zamanlar hayal meyal hatırlıyorum da komşularımiza almancilar geldi tatile gidipde çikolata alalım diye cocuklarla toplanır giderdik tabi o zaman gurbetin gurbetcinin ne olduğunu bilmiyorduk şuan akrabalarımdan biliyorum hasretlerini özlemlerini öyle bir ayda iki ayda geçecek gibi bir özlem değil onların yaşadıkları bir yerde saygı değer yazarımızın bir yazısı beni çok duygulandırdı sizlerle de paylaşmak istiyorum

Baban nerede çalışıyor?
– Almanya’da. Ya seninki?
– Hollanda’da.
– Belki aynı sokakta oturuyorlardır. Mektup yazdığında benimkine de bir selam söylesene.

(Gündüz Vassaf, 1982)

Düşünsenize mahallede çocuklarla top oynarken bir an huzunleniyorsunuz ve arkadaşlar arasında böyle bir konuşma geciyor. Babanız varken yokluğunu yaşıyorsunuz .

Bir baba da şöyle anlatiyor : yurtdışından izne geldiğimde kızlarım beni kapı ardından utangaç gözlerle bakıp bakıp kacarlardi tam bana alisirlardi baba demeye başladıklarında iznim biterdi yurtdışına donerdim.

Biz böyle babaların evlatları olarak yurtdışında olan gurbetçi dostlarımızı gördüğümüzde nedense beni bir hüzün sarar. yukarıda saygıdeğer yazarımızın konusmasi gelir aklıma inanın sohbet sunucusunda yurtdisindan gelen biri ile tanışınca bir merak ile sohbet edip sunucunun en üst köşesine koymak isterim çünkü onlar bazı şeyleri göz önüne alarak gittiler .

Uzattıkca uzatıyorum duygularımı size nasıl anlatıyorum bilmiyorum ama biz huzurum.net ailesi olarak gurbetçi dostlarimiza olan saygımız , sevgimiz, ve dostluğumuz daima olacaktır. Siz değerli gurbetçi dostlarimiz saygı ve değerin yer aldığı seviye ile muhabbetin bulunduğu ortama davetlisiniz sizleri huzurum.net de bekliyoruz…


Yazar: admin

Yayınlanma Tarihi: 16 Ağustos 2020

Kategori: Genel

Görüntüleme: 297 Defa

Etiketler:

3 Yorumlar
MeLeK

Güzel anlatım ve güzel sunum olmuş emeğine sağlık..

Barack Obama

Merhaba arkadaşlar güzel arkadaşların güzel dostlukların ve güzel aile ortamının hepsinin bir arada bulunduğu cana yakın sıcakkanlı arkadaşların bulunduğu bir mekan Tabii ki Gurbetçi arkadaşlarımızın memleket özlemini biz bilemeyiz buraya geldiklerinde Kendi memleketinde imiş gibi hissettiren güzel arkadaşlarımıza emeklerinden ve sıcak kanliliklarından ötürü Çok takdir ve teşekkür ederiz Tabii ki Ayrıyetten bu makalede emeği gecen '' 'NUR'' arkadaşımızı Takdir eder ve başarılarının devamını dileriz....

Sevdam

Bende yeni katildim araniza hemen kaynastik NuRmmmm baklavasi Zencefilin cayi melekcimin sohbeti cok sicakti yabancilik cekmedim hic gurbet tunne oldu sayenizde hep guzel dostluklar atkadasliklar sohbetler olur insallah emegi gecenlerin yuregine saglik hep var olun :))))

Bir cevap bırakın.