chat odalari

AŞK VE SEVGİ ARASINDA Kİ FARK


AŞK VE SEVGİ ARASINDA Kİ FARK

Sevgi, aşk, değer vermek, saygı duymak sizlere neyi ifade ediyor? Ben bana göre biraz yorumlamak istiyorum. Hatta belirtmek istediğim sanal sohbet sunucularında acaba yukarıda saydıklarım ne kadar var ? Bunlar en merak edilen konular diye düşünüyorum .

Sevgi ; bence sevgi öyle ben seni gördüm sevdim hoşuma gittinle olmuyor . Sevgi zaman geçirip daha iyi tanıdıktan sonra duygularına hakim olmadan farkında değilken bile birini sevmektir. Sevmek sadece insanlar üzerinde değil bazen bir böceği bir köpeği bir kuşu çiçekleri ağaçları vs. Sevebiliriz dünya bile sevgi ve saygı üzerine kurulmuştur . İnsanların kendilerini ifade edemeyip bazende utangacliklari buna bağlanıyor olabilir .

Online sohbet sunucularında sevgi varmıdır diye soracak olursanız bu tartışılır bir konuya girer çünkü online chat odalarında bazen kullanmak için sevgi sözcüklerini kullanırlar. Bazende zamanla tanıyıp güveni sağladıktan sonra gerçekten sevgi olur . Gözlemlediğim kadarı ile sohbet ederek sevgi duyan insanların varlığını görüyorum.

Aşk ; şahsen aşka inanmam Allah bizlere sevgi duygusunu verdi aşk ise örnek verecek olursak bir şeyi çok isteriz ama inanılmaz derecede isteriz ve eninde sonunda o istediğimize kavuşuruz ama bence aşk kavustugun yada kavuşabilecegin bir nesne yada bir insan olamaz . Bu benim kendi şahsi dusuncemdir. Aşk sadece Allah için olmalıdır .

Sohbet chat odalarında ise aşka inanmadigim için aşığım ölüyorum kelimelerine inancım kesinlikle yoktur . Varsa da o aşk degildir sadece sevgidir .

Değer vermek; bazen insan öyle değer verir ki o değer bazen istemeden de olsa kırılır real hayatta yada sosyal medya da olsun özellikle sohbet sunucularında chat yaparak da bu değeri sağlamak mümkündür . Değer vermek sevmekten de aşık olmaktanda ötedir . Değer vermek bir şeyi değerli görmek insanın dokunulmazlıgidir.

Saygı duymak ; hayatta insanlar birbirlerini sevmesede saygı duymak zorundadırlar. Neden mi ? Sevmek mecburi değil ama saygı duymak mecburidir saygı duymak insanın karakterini yansıtır hani guzel bir söz duyarız birisi öfkeli ikenn bile saygı duyuyorsa o insandan ne zarar gelir nede o insana saygısızlık yapmak yakışır buda insanın karakterinin oluştuğu insanlık olgunluğunu ortaya koyar.

Sanal sohbet sunucularında bu hep böyledir anlaşamadığın insanların bulunduğu ortamda bile saygı duyup bazi sorunlara beraber omuz veriyorsa buda saygı duyma şeklidir saygı duymak için her ne kadar mecbur gorsekte kendimizi bir yerden sonra alışkanlık haline gelip ister istemez bunu sağlarız.

Degerli arkadaşlar sizlerde gerçekleri görmek istiyorsanız bizlerin nasıl bir ortamda saygı ve seviyeyi, aşk ve sevginin oluşturduğu mükemmel bir ortamın sohbet odalarında chat yapmanın keyfine sizleride bekliyoruz .


Yazar: admin

Yayınlanma Tarihi: 03 Ağustos 2020

Kategori: Genel

Görüntüleme: 360 Defa

Etiketler:

Bir cevap bırakın.

error: Content is protected !!