chat odalari

ANKARA SOHBET ODALARI


ANKARA SOHBET ODALARI

ANKARA ANILARIM

Ben sizlere öyle herkesin anlattığı bir Ankara şehrini anlatmayı düşünmüyorum Ankara şehrini nasıl anlatirsin diyecek olsanız ben hep karanlık şehir olarak tabirlerim Ankara’yı ilk tanıdığım da daha 9 yaşında idim. İlk tanışmamız Ankara Kızılay devlet hastanesi olmuştu karanlık şehir demiştim ya işte hastanesi ile tanimamla başladı herşey …

Her ne kadar öğretmenim Ankara’yı anlatsa da insan birşeyler yaşadığı şehiri daha iyi tanıyor diye düşünüyorum.. gelelim ilk tanışmamiza beni biraz üzecek ama ne kadar da güzel bir şehre sahip olduğumuzu bildirmek isterim ..

 

9 yaşında annemin göğüs agrilari ile tanıştık ve gün gectikce de bu ağrıları günden gune artmaya başladı sene 2001 yılı idi Erzurum’da her ne kadar doktor doktor gezdirsede babam Ankara’da çaresi var denildi ve babam annemi Ankara Kızılay devlet hastanesine götürdü ve öğrendik ki annem göğüs kanseriydi babam bunu öğrenmiş ama herkesten saklamisti annem bile bilmiyordu annemin tedavisi yanlizca Ankara’da olduğunu ve buradaki doktorların hiç bir çözüm bulamayacağını anlayınca babam artık geç konulan teşhis daha fazla ilerlemeden tedavisine başlattı bir ayda 30 gün 30 gunun 15 günü Ankara’da 15 günü Erzurum’da geçiyordu aldığı tedavi ışın tedavisi çok ağır günleri oldu bir gün de annem Ankara’dan geldi saçları kiprikleri kasları yoktu ağrıları daha da artmıştı illet hastalik vücudun her yerine yayilmis ve tedaviye bile yanıt vermemeye başlamıştı ve bizi mutlu edebilmek adına bizi de yanında götürmeye başladı ilk Ankara’ya gidisimizde annem ve teyzem hastanede babam ve ben otelde kalıyorduk Ankara’yı babam bana gezdirir oyunlar oynatırdi hiç unutmam harikalar diyarina gittiğimizde aldığım tek şey sırt çantası olmuştu annemin ilaçlarını çantama koyup Erzurum’da kendim tedavi edeceğimi düşünürdüm neyse gel zaman git zaman aradan 1sene geçti annem gidip gelmeye yatakta daha da agirlasmaya başlamıştı son gidişinde çok çok iyidi artık desteksiz yürüyordu kendi ayağı ile ambulansa. Binerek gitti ve bir hafta olmuştu Ankara’ya gideli bir gece evimizin telefonu çaldı dayımın eşi bizde bize bakıyordu gece vakti biz uykumuzdan uyandirildik yatak yerimiz değiştirildi Erzurum’da olan yakınlarımız bize geceden toplanmaya başladılar tabi ben anlıyorum ama konduramiyorum .. sizde anladınız sanırım annem ruhunu teslim etmiş dünyasını değiştirmiş..

İşte benim neden karanlık şehir dediğimi anlamış olmalısınız. Evet böyle hüzünlü anıları bir kenariya bırakalım ve sizlere Şuan Ankara dan binlerce arkadaşımdan bahsedeyim hepsi de benim için çok değerli insanlar. Sohbet sitemizde yeni gelen arkadaşlar olduğu zaman nerelisin diye sorduğumuzda Ankara dediklerinde icim cız eder ama annem oraları gezdi gördü onların da annemin gezdiği yerleri gordugunu düşündüğümden biraz hassas davranıyor olmalıyım.

peki sizlerinde bana şöyle sordugunuzu duyar gibiyim nasıl binlerce Ankaralı insanla tanıştın?

 

Evet evet Ankara sohbet odalarında tanıdım o kadar Ankaralı dostlarım oldu ki MeLeK de Ankaralı bana en çok dostluğu olan uzulunce üzülen sohbet ederek birbirimizle bütünleşen ikiz olarak tabir edebilirim ikimiz için Ankara sohbet odalarında tanimis olduğum bu kadar güzel insanlarla sizde tanışmak istersiniz ve sunucumuza bağlanmak o kadar kolay ki elimizin altında bulunan telefonlarimizla mobil sohbet olarakda nitelendirdiğimiz Ankara sohbet odalarına bağlanarak seviyeli saygılı bir o kadar da anlayışlı Ankaralı arkadaşlarımizla biz buradayız sende katılmak istermisin? Bence istersin hadi gel bekliyoruz..


Yazar: NuR

Yayınlanma Tarihi: 21 Kasım 2020

Kategori: Genel

Görüntüleme: 1375 Defa

Etiketler:

Bir cevap bırakın.

error: Content is protected !!