chat odalari

MUTLULUK


MUTLULUK

MUTLULUK

Duygular çok basit ve çok hızlı bir şekilde bulaşır . Konuşma esnasında iç güdüsel olarak karşınızdakinin mimiklerini duruşunu konuşma hızını ve vücut dilini taklit ederiz.

Mutluluk nedir ? Sorusuna herkes kendi mutlu oldugu bir hareketi anlatır.
Şöyle etrafimiza bakıyoruz herkes yüzüne maske takmış gibi mutluluk rolü yapıyor gibi yada gercekten mutlu olmayı bilmiyoruz.
Bence mutluluk ; sokakta oynayan çocukların neşesi derim cocuklar neşeli ise mutluluktan havalara uçarım desem yeridir.

Mesela karşımızda ki birinin mutluluğunu
Onun gülümsemesi ile bizleri de yuzunde bir tebessüm izi bırakmasına sebep olur bu yüzden pozitif insanların etrafımızda olmasını isteriz.

Olumsuz duygular hissettigimizde kaynağını sorgulamak ilk görevimiz olsun. Gerçekten mutsuzmu hissediyorum ? Yoksa etrafımdaki insanların mutsuzluğu yüzünden mi mutsuzum. Duygularımızın asıl sahibini hissetmek bizleri kötü hissetmekten alikoyabilir .

Biz insanlar dönem dönem huzunler yaşarız çoğu insaninda diğer şahısların ne kadarda mutsuz diye düşünüp acıma duygularını bastırmak amaçlı mutluymuş gibi davranmaları gerektiğini dusunuyorlar. Ne kadar doğru ne kadar yanlış olduğuna siz karar verin.

Ben küçükken mahalleye gelen atlı karınca ya binerken mutluluğum tarif edilemezdi. Her akşam o hayalle uyur o hayal ile uyanirdim.
Şimdiki çocuklara bakıyorum dünya düzenine bakıyorum herşey geçici ama çocukken yaşanılan mutluluk kalıcı geliyor.

Şuanda gündemde olan covid-19 virusu insandan insana yayilma oranının ne kadar yüksek olduğu gözler önünde keşke mutluluk yayginlassa en basiti yolda yürürken tebessüm etsek karsidaki yanlış anlayacak diye somurtkan olmak zorunda kaldığımız da oluyor.

Artık o kadar değiştik ki büyüklerimiz derdi ki artık insanlar öküzün altında buzağı ariyorlar. Aynen bu haldeyiz. Keşke mutluluk yayginlassa herkes mutluluk için birşeyler yapsa hastalık gibi bulaşıcı olsa ne güzel bir dünya olurdu .


Yazar: NuR

Yayınlanma Tarihi: 23 Eylül 2020

Kategori: Genel

Görüntüleme: 588 Defa

Etiketler:

Bir cevap bırakın.

error: Content is protected !!