KORONAVİRUSUNUN TURİZME ETKİLERİ


KORONAVİRUSUNUN TURİZME ETKİLERİ

Değerli arkadaşlar öncelikle merhabalar..
Bu yazıma başlarken şöyle etrafima baktım insanlar internet kullanimini artirdi. Pandemi dönemine girince herkes kendini eve kapattı haliyle de sohbet sunucularına yönelme çoğaldı hatta ve hatta internet alisverisi daha da fazlalasmis duruma geldi.
Evet herkes internete yonelmisken en çok etkilenen bir bölümde turizm den oluyor .
Online sohbet sunucumuzda bulunan turizmci Kaan` in düşüncelerine de yer vererek devam etmek istiyorum ..

Günümüz de devam etmekte olan ve yaklaşık 5 aydır devam eden Corona virüsü Türkiye’de etkilediği en önemli sektörlerden birisi olan Turizm Sektörünü etkilemiştir. On binlerce işçinin ikamet ettiği turizm sektörü ve otellerin şu an itibariyle yüzde sekseni nin kapalı olmasından dolayı işçiler de bu durumdan kötü etkilenmiş durumda. Turizm sektörü Türkiye nin başlıca en önemli sektörlerinden biri haline gelmistir. Ne yazık ki şu anda işsizlik oranının yüksek olduğu şu dönemde olan yine orta düzeyde hayatını devam ettiren işçilere oluyor. Mesleği Zanaat haline çeviren aşçı lar bu durumdan en çok etkilenin bir diğer kısım. Bunun altında yine biz insanların onlemsizligi, dikkatsizliği ve tabiki umursamazligi yatmaktadır. Unutmayalım ki dalimizi kıran yine bizler oluyoruz.

Yukarıda da sevgili Kaan değindiği noktada dikkat etmememiz ve onemsemeyip önlem almamamiz hususunda kaleme almış o kadar haklı bir şeye değinmiş ki şayet dikkat edip kurallara uyum sağlarsak covid-19 virüsünün vermiş olduğu bu zararı kapatmamiza yardımcı olur..


Yazar: admin

Yayınlanma Tarihi: 27 Ağustos 2020

Kategori: Genel

Görüntüleme: 466 Defa

Etiketler:

Bir cevap bırakın.

error: Content is protected !!