chat odalari

İNSANLAR ARASINDAKİ SOHBET


İNSANLAR ARASINDAKİ SOHBET

Hayat her turlu sorunlarla dolu bazen düşünüyorum da insanlar uzerinde o kadar sorumluluk var ki gun içerisinde hangi isi ne zaman nasıl yapacagina karar veremiyor. İnsanlığın oykusunde ise o kadar cok olay oluyor ki kimin dost kimin dusman olduğunu anlayamiyoruz.
Hani derler ya hepimiz insaniz insan insanin halinden anlar diye yok abi yok kimse kimsenin halinden anlamiyor uzun süredir kendimi dinlemeye çalıştım birazda etrafi gozlemlemeye tabi bu esnada bitmeyen islerim gecmeyen zamanim oldu ama insanlari bir kez daha anladigimi hissettim en nefret ettigim insan türü iki yuzlu olandır. Oyleki sizin yuzunuze canim cicim arkadan aman salla onu ya insan yerine bile koymuyoruz diyenler bu bana gore yanlış belki oyle davrananlara gore de dogrudur bilemiyorum..

Biraz kendimi dinledim dedim ya yukarda kendimi dinlerken bir seyi daha farkettim her ne kadar iyimser olduysam bu iyimserligimden kaybettim ve her ne kadar birine guvendiysem guvendigim yerden yıkıldım yikilmakla kalmadım kalkip tekrar ayakta durmayi basardim.

Tek basina yada dostlarimla dostlarim diyorum ama bakmayin dost lar dedigime belkide bir elimin parmaklarini gecmez dostluk kurduklarim ..

İnsan yalniz kalinca karsidaki insani daha iyi anliyor daha iyi gozlem yapiyor. Belkide birileri icin bir hic oldugunuzu görüp ufak bir tebbesum biriktiyor dudaklarında ve iki kelime çıkıyor agzindan way be!!

Yalniz kalincada şöyle birsey farkettim zamanimi kullanmayi ogrendim belkide hic akla gelmeyen hatta insanlarin sen yapamazsin dedikleri isleri yapmaya basladim hatta başladığım islerde de basarilarimi aldim . Lakin insaniz iste herkesin dusuncesi farkli oluyor insanlara verilen irade guzel kullanılsa belkide hic kotu insan olmayacak kotuluk yok olacak yerini mutluluk ve huzur alacak ..

Sizlere de tavsiyem şu ki sadece kendiniz icin çaba sarf edin. Çünkü bazen insanlar sizi anlayamiyor ve sizlere gereken ilgiyi gostermekte acizleniyor. O yuzden kendi kendinize yetin kimse icin kendinizi boş gecmeyin..

Saygilarimla


Yazar: NuR

Yayınlanma Tarihi: 26 Ekim 2020

Kategori: Genel

Görüntüleme: 387 Defa

Etiketler:

Bir cevap bırakın.

error: Content is protected !!