ADANA SOHBET ODALARI


ADANA SOHBET ODALARI

Adana sohbet

Ülkemizin 1 numaralı şehri unvanını alan Adana ilimizin güzelliklerinden bahsetmek icin sabırsızlanıyorum 2 milyondan fazla bir nufusa sahip olan Adana her ne kadar yemekleri ile meşhur olsada bence Adana nin bir çok gezilecek turistik alanlara sahiptir.

Bir çok medeniyete ev sahipliği Eden Adana Çukurova bölgesinin en onemli il ünvanını almıştır. Adana sohbet kültürel ,tarihi ve doğal güzellikleri ile de bilinir. Adana’ya gidince gezilip görülmesini istedigim bir cok yer var ama bir kaçını size anlatmak istiyorum.

Mesela varda köprüsü sultan 2. Abdülhamit döneminde Bağdat demiryolu kapsamında Almanlar tarafından inşa edilen Alman köprüsü olaraktan bilinen derin bir vadiyi birbirine bağlar taş örme tekniği ile yapılan varda köprüsünün en ilginc özelliğinin düz olmayıp virajli olmasıdır.

İkinci olarakta tavsiye edeceğim ve bana tuhaf gelmekle yani sira cok cok uzun yillara dayanan kültürel bir yere değinelim Anavarza kalesi ve Antik kenti yenilmez sehir ile de hitap edilen Anavarza kalesi Sasani ,Roma Bizans , Helenistik, Osmanlı medeniyetlerinin yaptığı ev sahipligi ile buyuk kültür barındırdığını görüyoruz. Anavarzada stadyum, kaya mezarları , su kemerleri,tiyatro,kale, sur duvarları, hamam, kilise, sütunlu yol bulunmaktadir.

Ve suan sizlerinde merakla beklediği guzel buram buram tarih kokan yerlerini anlatmal için bir yaziyi birakip bir yazıya kostugumu anliyosunuzdur bizler icin canini ortaya koyan ulu önder Mustafa Kemal Atatürk ün evindende bahsetmesek olmaz diye düşündüm Adana chat evlerinin tipik ozelliklerini gösteren yapi dönemini en iyi anlatan sivil örneklerinden biridir cok kıymetli Atatürk hayati boyunca 9 defa adanayi ziyaret etmistir.

Sizlere adananin güzelliklerini anlata anlata bitiremem hele o guzel yemekleri adana kebap olsun şırdani olsun hele hele tatlilardan bicibici olsun hepsinin lezzetini anlata anlata bitiremem

Sanki Adana ya gittinmi diye soranlariniz var gibi merak edenlere diyeyim hayir hic gitmedim bunlari nereden öğrendiğimi merak ediyorsaniz elinize telefonu alin ve Adana sohbet odalari yazarak bizlerin arasina katilip benim öğrendiğim Adanalı arkadaşlarımızin bizimle olan sohbetini muhabbetine sizlerde sahitlik edebilirsiniz. Adana chat odalarında adanalilari bir araya getirip seviyeli sohbetin tadina bakıyoruz. Peki sen bu sohbetin tadina bakmak istemezmisin? Bence sende istersin oyleyse hadi bekleme hemen Adana sohbet odalarına katil …


Yazar: NuR

Yayınlanma Tarihi: 12 Kasım 2020

Kategori: Genel

Görüntüleme: 661 Defa

Etiketler:

Bir cevap bırakın.

error: Content is protected !!