chat odalari

MEDİACAST


MEDİACAST

MEDİACAST DJ PROGRAMI NASIL KULLANILIR ?
Değerli arkadaşlar öncelikle merhabalar..
Bu konuda sizlere DJ programı olarak mediacast programını ele aldım . Sizlerinde bildiği üzere sohbet sunucularında bulunan radyo kanalında müzik dinlememiz için Dj arkadaşlar ile el ele çalışarak gelen kişileri memnun etmek için emek gösteriyoruz .
Bunun içinde mobil yayın yapan DJ arkadaşlarımızın gerek ses kalitesi ile gerekse kaliteli bir yayın sunması için aklıma gelen ve şahsen kullandığım bir mobil yayın programından DJ arkadaşlara anlatmış olacağım .

Mediacast kullanimi
Öncelikle kullandığımis android telefon yada tabletimize

I recommend this APP to broadcast on your radio: https://play.google.com/store/apps/details?id=es.kya.MediaCast

Bu linkten programımızı indiriyoruz. İndirdikten sonra da ilk actigimizda programı
Bu ekran gelecektir Yazarak isaretledigim bölümlerden ayarlara tıklayıp ayarlarını yapıyoruz .

Öncelikle general bölümünde dikkat etmemiz gereken husus server type nin shoutcast bölümünde olmasına özen gösteriyoruz birde altta music directory nin music dosyasını seçmemiz gerekiyor.


Evet buradaki ayarlardan sonra shoutcast bölümüne tıklayarak sohbet sunucusunda bulunan DJ kanalından alacağınız radyo bilgilerini tek tek yazarak ayarlarını bitiriyoruz. Ardından yayını almak için Dj odasından .kickradyo komutunu uyguladıktan sonra mediacast ilk açılan sayfada connect tıklayarak yayını almış bulunuyoruz. Müzik durdurmak istediğimizde stop tıklayarak müziğe son veriyoruz connect yayını aldığınız gibide birakmaniza yardımcı oluyor.

Müziklerimizi liste halinde karıştırmamak adına ayırmak istiyorsak addplaylist tıklayarak içinizden geçen bir klasör ismini yazıp onayladıktan sonra müziğin karşısında ki + işaretine tıklayıp listeye eklemeniz yeterli olacaktır playlist bölümünden bu şekilde rahatlıkla müzik listelerinizin olduğunu göreceksiniz .

Son olarak sizlere efekt bölümünü anlatacagim başka mobil yayın programlarında olmayan efekt bölümü kolaylıkla ayarlanabilmektedir. Öncelikle beğendiğiniz bir efekti indirdikten sonra telefonunuzda dosya duzenleyici ayarlarına girip müzik dosyasından kopyalayıp mediacast dosyasına geçip efects bölümüne yapıştır işlemi yaparak mobil yayininizda efects kullanmış olacaksınız.

Bazı telefonda olan müzikleri alamayabiliyor peki o zaman o muzikleri nasıl ayarliyacaz diyecek olursanız tubemate müzik programını indirerek mediacast programina uyarli olduğundan indiripde bulunmayan şarkı tespit edilmemiştir. Bir sonraki makalemde tubemate müzik indirme programı nasıl kullanılır ? Konusunu ele alacağım .


Yazar: admin

Yayınlanma Tarihi: 09 Ağustos 2020

Kategori: Genel

Görüntüleme: 6223 Defa

Etiketler:

Bir cevap bırakın.

error: Content is protected !!